Panel používateľa

Profík supresívny substrát pre výsev a množenie 15 l

Profík supresívny substrát pre výsev a množenie 15 l

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Supresívny výsevný substrát je špeciálne určený na výsev a rozmnožovanie rastlín.

4,70 € s DPH

Skladové číslo: 261

Dostupnosť: Skladom

Supresívny výsevný substrát je určený špeciálne pre výsevy a množenie rastlín. Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou a perlitom. Je vhodný ako na siatie semien, tak aj k prepichovanie odrezkov rastlín.

Substrát je obohatený hnojivom so základnými mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na bezproblémové zakoreňovanie odrezkov a klíčenie výsevov, ďalej je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, vrátane fytopatogénnych húb rodov Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich a vzchádzajúcich rastlín, a preto používanie výsevného substrátu, obohateného o antagonistický organizmus, predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc a sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov.

Supresívny výsevný substrát je obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami, ktorí napádajú klíčiace a vzchádzajúce rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc rôznych druhov zeleniny a okrasných rastlín pred škodcami, ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. Pred larvami kováčikov (tzv. Drôtovcov), lalokonoscov, chrústov.

Objem: 15 l

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info