Panel používateľa

Paprika Amy 2510 S

Paprika Amy 2510 S

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Odroda stredného vzrastu, určená na zber vo fóliovníkoch, v južných oblastiach aj vo voľnej pôde. Plod je bielozelený, hrubostenný.

1,12 € s DPH

Skladové číslo: 9702

Dostupnosť: Skladom

Paprika zeleninová - sladká: AMY (Capsicum annuum L./Paprika ročná)
Raná odroda nižšieho až stredného vzrastu, určená na zber v technickej zrelosti najmä vo fóliách , v južných oblastiach aj vo voľnej pôde. Plod je bielozelený, hrubostenný ihlan veľmi príjemnej šťavnatej chuti, v botanickej zrelosti žiarivo červený. Prvá česká odroda "maďarského" typu. Pri zodpovedajúcej agrotechnike vyniká stabilne vysokým výnosom. Zo 100 m2 sa dá zozbierať 500 - 800 kg kvalitných strukov v technickej zrelosti.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach si pestovanie žiada kryté alebo chránené priestory. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Na poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie treba zaistiť minimálne teploty 20 - 22° C aj v nočných hodinách. Na stanovisku vysádzame po 15.5.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info